Finded

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z Maciejem Bajko, założyciele, Zespołu Startupowego Finded.

1. Co było waszą główną motywacją do przystąpienia do projektu?

Chcieliśmy przedstawić swój produkt szerszej publiczności oraz zasięgnąć rady specjalistów, którzy uczestniczyli w programie. Wiedzieliśmy, że udział w projekcie bardzo rozwinie zarówno nas, jak i naszą aplikację, więc bez większego wahania zdecydowaliśmy się spróbować swoich sił.

2. Co realnie dał wam udział w projekcie?

Dokonaliśmy kompleksowego sprawdzenia naszego pomysłu, wiele aspektów produktu poprawiliśmy dzięki szeregowi szkoleń. Zachęciły one nas m.in. do zbadania naszej niszy rynkowej i odpowiedzenia sobie na pytanie “czy faktycznie dajemy rozwiązanie pewnej potrzeby?”. Mocno skorzystaliśmy na indywidualnych spotkaniach z mentorami, na których dostaliśmy praktyczne i spersonalizowane rady dotyczące Finded. Co więcej, jesteśmy z nimi w kontakcie i jeżeli chcielibyśmy zaczerpnąć wiedzy na jakiś temat, możemy śmiało do nich pisać.

3. Czego potrzebowaliście na wstępie i czy udało wam się zdobyć tą wiedzę podczas zajęć?

Potrzebowaliśmy wiedzy osób z doświadczeniem, które były kiedyś w miejscu, w którym aktualnie my się znajdujemy. Głównie zależało nam na dowiedzeniu się jak precyzyjnie opisać naszą aplikację oraz i jak ją promować. Po zakończeniu szkoleń i indywidualnych spotkań bez problemu potrafiliśmy przedstawić każdemu czym Finded jest, jednocześnie tłumacząc jaki problem rozwiązuje. Dzięki konsultacji z marketingowcem wypracowaliśmy pewną strategię, do której będziemy się stosować po zakończeniu pandemii, kiedy to planujemy wystartować.

4. Jakie planujecie dalsze kroki po preakceleracji?

Planujemy przygotować się do okresu popandemicznego, kiedy wypuścimy naszą aplikację dla mieszkańców Trójmiasta i okolic. Zaczniemy organizować okresowe wydarzenia, podczas których Finded będzie dostępne dla szerszej grupy osób. Będziemy bardzo liczyć na feedback ze strony użytkowników, gdyż to wraz z nimi chcielibyśmy się rozwijać.

Przeczytaj również