NeuroAI

Wywiad ze zwycięzcą programu Preakceleracja Techseed.me - Zespołem Startupowym NeuroAI i jego założycielem Grzegorzem Mellerem!

1.           Jaka była wasza motywacja do przystąpienia do projektu?

Generalnie chcieliśmy zdobyć wiedzę z budowania technologicznego startupu a także zwalidować nasz pomysł na biznes. Sama możliwość przejścia przez proces rekrutacyjny i zaprezentowania pomysłu była dobry doświadczeniem. Co więcej, byliśmy przekonani, że do budowy biznesu warto rozmawiać z bardziej doświadczonymi od siebie ludźmi. Preakceleracja w Starterze umożliwiała na kilka godzin konsultacji z ekspertami z marketingu, rozwoju produktu i pozyskiwania funduszy które okazały się być bardzo wartościowe.

2.           Co realnie dał wam udział w projekcie?

Zdobyliśmy bardzo praktyczne i uniwersalne umiejętności. Wiemy już jak prawidłowo walidować pomysły i znajdować ten tzw. product-market fit. Co więcej, nauczyliśmy się jak zbudować model biznesowy, przeprowadzić analizę rynku oraz prezentować nasze projekty przed inwestorami na demo day. Możliwość rozmowy z bardzo doświadczonymi ludźmi biznesu umożliwiła nam na nawiązanie nowych wartościowych kontaktów.

3.           Czego potrzebowaliście na wstępie i czy udało wam się zdobyć tą wiedzę podczas zajęć?

Nie mieliśmy dokładnie sprecyzowanych celów preakceleracji. Niewątpliwie otrzymaliśmy dużo wiedzy, dzięki której nasz pomysł się zmienił i doprecyzował aby sprostać obecnym wymaganiom rynkowym. Z nowymi założeniami wiemy jak zbudować nasz produkt szybciej i lepiej, niż początkowo zakładaliśmy.

4.           Jakie planujecie dalsze kroki po preakceleracji?

Po pre-akceleracji, chcielibyśmy dostać się do pełnowymiarowego programu akceleracyjnego, który inwestuje pierwsze fundusze (typu pre-seed) w zakwalifikowane startupy. Kolejnym celem będzie powołanie rady doradczej dla naszej firmy. Zależy nam na znalezieniu kilku doświadczonych osób, co mogłyby dzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Takie pierwsze finansowania i wysokiej jakości mentoring umożliwią nam dokończenie budowy produktu.

Przeczytaj również